O nás

Když se v naší rodině objevila alergie na lepek, vejce a mléčné výrobky, hledali jsme chléb, po kterém je nám dobře, ale stále chutná tak, jak jsme zvyklí. Studovali jsme dlouhé seznamy složení a divili se, co všechno může chléb obsahovat. V každém jsme objevili něco nevyhovujícího. Ideální chléb jsme nenašli, proto jsme ho začali péct sami. Bez lepku, vajec, mléčných výrobků a chemických přísad.

Začali jsme výběrem surovin, které jsou přirozeně bezlepkové. Prostudovali jsme odbornou literaturu, navštívili semináře a konference, radili se s lékaři a vědci z Akademie věd. Dlouho jsme zkoumali, jak přizpůsobit osvědčené metody tradičního pekařského řemesla bezlepkové mouce, ze které není jednoduché připravit těsto. Postupně jsme opravdu přišli na způsob, jakým upéct chutný a vláčný chleba s křupavou kůrkou, takový, jaký máme rádi. Recept jsme si ale nechtěli nechat jen pro sebe, a tak vznikla naše pekárna Almagrana. První v České republice, co peče přirozeným a pomalým způsobem veganské pečivo bez lepku a laktózy.

Aby nezůstalo jen u přírodní a udržitelné receptury, postavili jsme pekárnu na statku v Maleticích, pece vytápíme sluneční energií a pečivo balíme do ekologických obalů tak, aby vzniklo co nejméně odpadu. To všechno s láskou, péčí a trpělivostí. Ochutnejte sami, dobrou chuť!

Všechny chleby pečeme s bio surovinami a fotovoltaickou elektřinou, obaly bez plastu.

Výhody našeho pečiva

Bez lepku, jen přirozeně

Bez lepku, jen přirozeně

Pečeme tradičním způsobem ručně, pouze z nejlepších přirozeně bezlepkových surovin, nepoužíváme náhražky, žádná éčka.

Čerstvý kvásek

Čerstvý kvásek

Poctivý domácí kvásek sami vyrábíme pomalým způsobem. V pečivu vyvine úžasnou chuť, skvělou stravitelnost a trvanlivost až týden.

Plnohodnotná výživa

Plnohodnotná výživa

Chléb ke odjakživa základem plnohodnotné výživy. Naše produkty jsou vhodné pro všechny, kteří se stravují bez lepku nebo vegan. Přesto mají plné nutriční hodnoty nejlepšího klasického kváskového pečiva. Vše je pravidelně testováno akreditovanou státní laboratoří v SVÚ Jihlava.

Vyvážené složení našich chlebů

alma grana – tak staří Římané nazývali výživná zrna, která využíváme při našem pečení. Naše suroviny a mouky vybíráme a kombinujeme s ohledem na dostatek důležitých sacharidů, bílkovin, minerálů a vitamínů. Vše je přirozeně bezlepkové, bez chemie a úprav.

Nepoužíváme žádnou pšenici, žito, oves, nebo jiné upravené obiloviny.

Rýže

Rýže

Vitamín B12
Sezam

Sezam

Vitamín B1
Jáhly

Jáhly

Bílkoviny
Quinoa

Quinoa

Bílkoviny
Dýně

Dýně

Vitamín B3
Konopí

Konopí

Omega 3/6 NMK

Naše filozofie

Tradice

Tradice

Přinášíme ruční řemeslné pečení chleba do bezlepkové pekárny.

Příroda

Příroda

Používáme přirozeně bezlepkové suroviny bez chemie a úprav.

Trpělivost

Trpělivost

Věnujeme dostatek času kynutí našich těst pro plnou chuť a dlouhou trvanlivost.

Ekologie

Ekologie

Pečeme fotovoltaickou elektřinou, balíme do plně recyklovatelného papíru a pravého celofánu.

Plnohodnotná výživa

Plnohodnotná výživa

Dbáme na vyvážený poměr živin a vlákniny, chléb připravujeme jen z nejlepších přírodních surovin.

Nadšení

Nadšení

Vyvíjíme originální receptury, objevujeme nové postupy.