O nás

Když se v naší rodině objevila alergie na lepek, vejce a mléčné výrobky, hledali jsme chléb, po kterém je nám dobře, ale stále chutná tak, jak jsme zvyklí. Studovali jsme dlouhé seznamy složení a divili se, co všechno může chléb obsahovat. V každém jsme objevili něco nevyhovujícího. Ideální chléb jsme nenašli, proto jsme ho začali péct sami. Bez lepku, vajec, mléčných výrobků a chemických přísad.

Začali jsme výběrem surovin, které jsou přirozeně bezlepkové. Prostudovali jsme odbornou literaturu, navštívili semináře a konference, radili se s lékaři a vědci z Akademie věd. Dlouho jsme zkoumali, jak přizpůsobit osvědčené metody tradičního pekařského řemesla bezlepkové mouce, ze které není jednoduché připravit těsto. Postupně jsme opravdu přišli na způsob, jakým upéct chutný a vláčný chleba s křupavou kůrkou, takový, jaký máme rádi. Recept jsme si ale nechtěli nechat jen pro sebe, a tak vznikla naše pekárna Almagrana. První v České republice, co peče přirozeným a pomalým způsobem veganské pečivo bez lepku a laktózy.

Aby nezůstalo jen u přírodní a udržitelné receptury, postavili jsme pekárnu na statku v Maleticích, pece vytápíme sluneční energií a pečivo balíme do ekologických obalů tak, aby vzniklo co nejméně odpadu. To všechno s láskou, péčí a trpělivostí. Ochutnejte sami, dobrou chuť!

Výhody našeho pečiva

Bez lepku, jen přírozeně

Bez lepku, jen přírozeně

Pečeme tradičním způsobem ručně, pouze z nejlepších přirozeně bezlepkových surovin, nepoužíváme náhražky, žádná éčka.

Čerstvý kvásek

Čerstvý kvásek

Poctivý domácí kvásek sami vyrábíme pomalým způsobem. V pečivu vyvine úžasnou chuť, skvělou stravitelnost a trvanlivost až týden.

Plnohodnotná výživa

Plnohodnotná výživa

Chléb ke odjakživa základem plnohodnotné výživy. Naše produkty jsou vhodné pro alergiky, celiaky i vegany. Přesto mají plné nutriční hodnoty nejlepšího klasického kváskového pečiva. Vše je testováno akreditovanou státní laboratoří v SVÚ Jihlava.

Vyvážené složení našich chlebů

alma grana – tak staří Římané nazývali výživná zrna, která využíváme při našem pečení. Naše suroviny a mouky vybíráme a kombinujeme s ohledem na dostatek důležitých sacharidů, bílkovin, minerálů a vitamínů. Vše je přirozeně bezlepkové, bez chemie a úprav.

Nepoužíváme žádnou pšenici, žito, oves, nebo jiné upravené obiloviny.

Rýže

Rýže

Vitamín B12
Sezam

Sezam

Vitamín B1
Jáhly

Jáhly

Bílkoviny
Quinoa

Quinoa

Bílkoviny
Dýně

Dýně

Vitamín B3
Dýně

Konopí

Omega 3/6 NMK

Naše filozofie

Tradice

Tradice

Přinášíme ruční řemeslné pečení chleba do bezlepkové pekárny.

Příroda

Příroda

Používáme přirozeně bezlepkové suroviny bez chemie a úprav.

Trpělivost

Trpělivost

Věnujeme dostatek času kynutí našich těst pro plnou chuť a dlouhou trvanlivost.

Ekologie

Ekologie

Pečeme fotovoltaickou elektřinou, balíme do plně recyklovatelného papíru a pravého celofánu.

Plnohodnotná výživa

Plnohodnotná výživa

Dbáme na vyvážený poměr živin a vlákniny, chléb připravujeme jen z nejlepších přírodních surovin.

Nadšení

Nadšení

Vyvíjíme originální receptury, objevujeme nové postupy.